פטריות מאכל והמטבח הישראלי

פטריות יער | טבע הארץ

 

פטריות מאכל הן מצרך מבוקש ביותר בשוק האוכל הישראלי, הן מצוינות לטיגון, לאפייה, להקפצה, פטריות טריות או מיובשות, בכל מטבח בארץ תמיד תמצאו אותם שם, מחכות לרגע המתאים לעלות על המחבת.

פטריות מאכל נחלקות לשני סוגים מרכזיים, מיובשות וטריות. כל סוג יש לו אופן הכנה מיוחד  משלו. אין צורך להיות מומחה לפטריות בשביל להשתמש בהם, אבל צריך לדעת את ההבדלים השונים בין הפטריות בשביל להגיע לטעם המושלם והמיוחד של כל סוג, השוני והרב גוניות של פטריות המאכל השונות מעשירות את המטבח הישראלי ומעניקות לו טעם וגוון ייחודיים.

סוגי פטריות מאכל

הסוגים השונים של פטריות מאכל מאפשרות למטבח הישראלי לגוון כל פעם מחדש ולהתנסות בעושר העצום של הפטריות השונות הנמצאות היום בשוק. נסקור בקצרה כמה מהפטריות המרכזיות בשוק היום כולל מתכונים קצרים וקלים להכנה עם כל סוג.

פטריות טריות

  • פטריות שמפיניון: הפטרייה הכי מוכרת בישראל. נמצאת כמעט בכל בית זולה פשוטה וקלה להכנה. מומחי הפטריות השונים נוהגים לכלול אותה בתחתית הרשימה, אך אצל הצרכן הישראלי היא נמצאת בראש הרשימה, עם קופסאות השימורים המפורסמות שבהן מאוכסנות הפטריות. אנחנו מציעים לנסות את הפטרייה ללא בישול כתוספת לסלט עם אגוזים טחינה וירקות, היא מוסיפה טעם ומרקם מיוחד לכל סלט ירקות עשיר.
  • פורטבלה : פטרייה ארומטית בשרנית ועסיסית, היא נחשבת לאחת מהפטריות הבשרניות יותר. פטריית חורש מסוג Crimini האירופי. פטרייה כהה יותר מהשמפיניון בעלת גוון עמוק של חום. גם לאחר טיגון או אפייה הפטרייה שומרת על טעמה ולכן נוח מאוד להשתמש בה בבישול. אחד השימושים העיקריים של הפטרייה היא צלייה על גחלים.
  • שיטאקי : הפטרייה המזוהה ביותר עם המטבח היפני. פטרייה טרייה קצת יקרה אבל האיכות שלה היא מהטובות ביותר היום בשוק. את פטריות השיטאקי ניתן להזמין מראש אצל ירקנים מסוימים המתמחים בדבר.
  • פטריות יער: פטריית יער נקראת גם באנגלית Oyster Mashroom .  הפטרייה טעימה מאוד וסגולותיה הרבות מטיבות לנו. מומלץ בחום. קשה למצוא פטריות אלו טריות.

פטריות יבשות

  • פטריות יער שחורות : פטרייה מוצקה וארומאטית נפוצה מאוד במתכונים הסיניים והתאילנדיים. ניתן למצוא אותם בכל חנות של מזון אסיאתי ובסניפים של טיב טעם.
  • פטריות קש : הפטריות הנפוצות של המטבח האסיאתי הגדלות בדרום מזרח אסיה בלבד.  הפטרייה נמצאת במקום השלישי במדד הצריכה העולמי, מקדימות אותו רק פטריות השמפיניון ופטריות השיטאקי. פטרייה סגורה וביישנית קטנה מאוד, בעלת צבע חום זהוב שהולך ונעשה אפור כהה עם תהליך ההתבגרות של הפטרייה. הפטרייה נמכרת בקופסאות שימורים קטנות בחנויות אסיאתיות שונות. השימוש הנפוץ ביותר של הפטרייה הוא במרקים תאילנדים כגון : yam tom ו- gai kha tom.

פטריות המתכון המושלם לטבעונים

פטריות מאכל הן המתכון המושלם בשביל כל מי שרוצה תפריט צמחוני טבעוני ועדיין מעוניין להרגיש את המרקם הבשרני של התפריט הלא צמחוני. פתרון בריאותי ונוח בעל מגוון רחב של אפשרויות לבישול טיגון ואפייה.