טיפים במעבר לטבעונות

חושבים לעבור להיות טבעונים ולא יודעים אך לעשות זאת? חדשים בעולם הטבעונות? בואו להכיר את הדרך לחיים טבעוניים.

 

הרבה אנשים חיים את החיים כפי שהם, אכילה של בשר, צריכה של מוצרי חלב ולא מסתכלים כל כך על מה יש בצלחת. דבר זה בהרבה מקרים גורר אורח חיים שאינו בריא ואינו מומלץ. היתרון הראשון במעבר לתפריט צמחוני או טבעוני הוא שמדובר במעבר לאורח חיים בריא.
מעבר לחיים טבעוניים הוא שינוי לכל דבר, דבר הגורם לאנשים לחשש ממעבר (שינוי) לאורח חיים טבעוני. רוב האנשים הצורכים אוכל מהחי חושבים שמעבר לחיים טבעוניים הוא שינוי שיגרום להם להיות תמיד רעבים, החשש שלא יהיה מה לאכול גורם להם להירתע מנושא הטבעונות והצמחונות. שינוי זה גורם להרבה אנשים לחשוב מחשבות כגון: "מה אני אוכל לצהריים בלי בשר?" "האם אני אוכל רק סלטים מעכשיו?" וכדומה. אנשים חוששים שהמעבר לטבעונות יקטין את התפריט שלהם ומעכשיו התפריט שלהם יהיה בנוי רק ממתכונים עם סלטים.
הדבר שהכי מצליח להרתיע אנשים מטבעונות הוא נושא העוגות והמאכלים המתוקים. בהרבה מקרים חושבים שמעבר לחיים טבעוניים משמעותו התנזרות ממאכלים מתוקים ומעוגות. בפועל כמו שיש מתכונים רבים של עוגות רגילות יש עולם שלם של מתכונים טבעוניים לעוגות ומאכלים מתוקים.

טבעוני

להלן מספר טיפים שיעזרו במעבר לחיים טבעוניים

 

 1. נסו להישאר בתפריט מוכר:
  ישנם הרבה מאכלים טבעוניים הנמצאים בכל מקרה בתפריט היום יומי שלנו לכן מומלץ להתחיל ממאכלים כאלו. בין מאכלים אלו נכנסים – חומוס, תפוחי אדמה, סלט ירוק, פסטה וכדומה. בשלב הראשון מומלץ לנסות להרכיב מנה מהמרכיבים המוכרים לכם החל מקוסקוס, צ'יפס, אורז עם ירקות ועוד.
 2. אותה מנה רק בגרסה טבעונית:
  אם שמים לב למאכלים היום יומיים ניתן לראות שניתן לעשות כמעט כל מנה בסגנון טבעוני כך למשל פלפלים ממולאים יכולים להיות במילוי של אורז וירקות במקום בשר, פיצה ללא גבינה, מרק עם מגוון של ירקות וכדומה.
 3. הרחבת האופקים והידע:
  לאחר קבלת ההחלטה והתחלת המימוש שלה מתחיל הזמן שנדרש להרחיב את הידע הקיים. על מנת לקבל יותר מושג בטבעונות ולהכיר מאכלים נוספים ניתן להשתמש במקורות מידע באינטרנט ולהתחיל להגדיל את העולם שאנו הכרנו עד כה. באינטרנט ניתן למצוא המון פורומים, קבוצות וזירות של טבעוניים המשתפים אחד את השני במאכלים ממש טעימים שרק הטבעוניים מכירים.
 4. תתחילו ליהנות!
  הטיפ האחרון הוא לאחר שהכרתם את עולם הטבעוניות והבנתם שהוא לא כל כך רע זה בדיוק הזמן להתחיל ליהנות. נסו להכיר טוב יותר את המטבח הטבעוני, נסו להכין מתכונים ייחודיים, הכירו מוצרים שלא הכרתם בעבר והכי חשוב תתחילו ליהנות מהטבע והסביבה שעוטפת אותנו.

לסיכום

עולם הטבעונות אולי נראה עולם צר מאד ומפחיד אך כאשר נכנסים אליו ומבינים ש"השד אינו רע כפי שנראה" בהתחלה מיד מבינים שהעולם הטבעוני הוא עולם עשיר במאכלים, ירקות צבעוניים, טריות והכי חשוב, אורח חיים בריא.